OBRÓBKA STRUMIENIEM WODY - WATERJET

Cięcie wodą zwane też cięciem laminam, należy do szybkich, dokładnych, a przede wszystkim elastycznych narzędzi obróbki materiałowej. Technologia cięcia strumieniem wody z dodatkiem ścierniwa jest jedną z najszybciej rozwijających się metod obróbki ceramiki oraz kamienia naturalnego i innych materiałów.
Dzięki wszechstronności zastosowań oraz niezwykłej precyzji, stanowi bezpośrednią konkurencję dla takich technologii jak cięcie laserem czy plazmą. Jej główną zaletą jest to, że podczas procesu obróbki na krawędzi cięcia nie powstają zadziory. Nie potrzebna jest zatem ich dodatkowa obróbka. Ponadto sam materiał nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wysokiej temperatury, nacisków mechanicznych, czy oddziaływań chemicznych. Te czynniki w procesie cięcia strumieniem wodnym po prostu nie występują. Krawędzie po cięciu nie są przypalone, a materiały stalowe się nie rozmagnetyzowują. Cięcie wodne, dzięki komputerowemu systemowi CNC, pozwala na wycinanie kształtów wymagających niezwykłej precyzji. Można powiedzieć, że ma tutaj limitów w zakresie stosowanych materiałów, ich specyfiki i grubości.

MATERIAŁY CIĘTE STRUMIENIEM WODY

stal konstrukcyjna, węglowa, kwasoodporna, narzędziowa, pancerna, nierdzewna, stopowa, ocynkowana, chromowana
metale nieżelazne (tzw. kolorowe) np. aluminium, miedź, brąz, mosiądz
kamień naturalny: trawertyn, marmur, granit, piaskowiec, grafit
szkło zwykłe, warstwowe, zbrojone, pancerne, lustra
ceramika, porcelana, gresy, płytki ceramiczne
drewno i materiały drewnopodobne, np. MDF
tworzywa sztuczne typu gąbka, pianka, wełna mineralna, wata szklana
polimery np. guma, poliuretan, poliamid, plastik, PCV, winyl, plexiglas, kevlar, teflon, włókno węglowe itp.
Dzięki szerokiej gamie materiałów, które mogą być cięte w technologii waterjet, jest ona niezwykle uniwersalna. Stosowana jest jako wykrawarka różnego rodzaju uszczelnień o skomplikowanych kształtach, sit, kół zębatych, elementów konstrukcyjnych, izolacji, elementów dekoracyjnych wykończenia wnętrz, napisów, i szyldów itp. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam podjąć się najbardziej skomplikowanych zleceń.


Posiadamy urządzenia typu Waterjet w dwóch lokalizacjach: Modlnica k. Krakowa (ul. Ulubiona 19) oraz Trzebinia (ul. 22 Lipca 56B, Biznes Park Górka).

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Skomplikowane wzory tniemy precyzyjnie i w najlepszych cenach. Seryjna produkcja i zlecenia jednorazowe. Każde zlecenie cięcia wodą jest wyceniane indywidualnie. Koszt usługi zależy m.in. od grubości ciętego wodą materiału, twardości, długości linii cięcia wodą, żądanej precyzji cięcia krawędzi, kształtu ciętego elementu.
Nieustannie pracujemy nad nowymi wzorami mozaiki i dekoracji, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi realizacjami.

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

Aldeco: 32-085 Modlnica, ul. Ulubiona 19

Oddział: 32-540 Trzebinia, ul. Lipcowa 56B

©2017-2020 ALDECO

Wykonanie: MOQO