OBRÓBKA STRUMIENIEM WODY - WATERJET

Technologia cięcia strumieniem wody z dodatkiem ścierniwa jest jedną z najszybciej rozwijających się metod obróbki materiałowej. Powszechnie i skrótowo określana jest jako cięcie wodą lub waterjet. Dzięki wszechstronności zastosowań oraz niezwykłej precyzji, stanowi ona bezpośrednią konkurencję dla takich technologii jak cięcie laserem czy plazmą.
 

Główną zaletą cięcia wodą jest fakt, że w trakcie procesu materiał nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wysokiej temperatury, nacisków mechanicznych, czy oddziaływań chemicznych. Te czynniki w procesie cięcia strumieniem wodnym po prostu nie występują. Krawędzie po cięciu nie są przypalone, a materiały stalowe się nie rozmagnetyzowują. Cięcie wodne, dzięki komputerowemu systemowi CNC, pozwala na wycinanie kształtów wymagających dużej dokładności. Można powiedzieć, że nie ma tutaj limitów w zakresie stosowanych materiałów, ich specyfiki i grubości. Za pomocą urządzeń waterjet bez problemu potniemy materiały ceramiczne, kamień naturalny, stal, szkło lub gumę.

Technologia waterjet świetnie sprawdza się w przypadku cięcia wielkoformatowych płytek ceramicznych tzw. spieków kwarcowych.

Spiek kwarcowy jest materiałem stosunkowo nowym na rynku, choć już cieszącym się sporym zainteresowaniem. Spieki to mieszanina kwarcu, iłów łupkowych oraz ceramicznych pigmentów. Dzięki temu połączeniu powstały materiał jest niezwykle solidny i odpornym, a zarazem elastyczny dzięki niewielkiej grubości.

Spieki kwarcowe zyskują na popularności, przede wszystkim za sprawą wszechstronności możliwych zastosowań. Jako ekskluzywny materiał wykończeniowy są wykorzystywane do wykonywania blatów kuchennych i łazienkowych, parapetów czy obudowy ścian, nadając im wygląd niczym nieróżniący się od ciężkich płytek kamiennych lub ceramicznych. Ze spieków wykonuje się także stoły i stoliki, kuchenne elementy meblowe, umywalki czy dekoracyjne donice ogrodowe.

Od momentu gdy na rynku płytek ceramicznych pojawiły się wielkoformatowe spieki kwarcowe, Aldeco zajmuje się ich obróbką. Przez wiele lat nabywaliśmy doświadczenia i wykorzystując nasze umiejętności jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zamówienia.

RODZAJE OBRÓBEK SPIEKÓW KWARCOWYCH W TECHNOLOGII WATERJET

cięcie po liniach prostych i po łukach

cięcie pod kątem 45 stopni

skosowanie krawędzi wewnętrznych i zewnętrznych pod dowolnym kątem

skosowanie krawędzi po łukach pod dowolnym kątem

wycinanie otworów

cięcie blatów i elementów meblowych

cięcie systemów basenowych

wycinanie materiałów reklamowych

grawerowanie

cięcie wielkoformatowych elementów elewacyjnych

Posiadamy 3 urządzenia typu Waterjet w lokalizacjach: Modlnica k. Krakowa (ul. Ulubiona 19) oraz Trzebinia (ul. Lipcowa 56B, Biznes Park Górka).

Dzięki maszynie waterjet ze stołem o polu roboczym 4x2 metry, tniemy spieki kwarcowe o największych rozmiarach dostępnych na rynku.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Skomplikowane wzory tniemy precyzyjnie i w najlepszych cenach. Seryjna produkcja i zlecenia jednorazowe. Każde zlecenie cięcia wodą jest wyceniane indywidualnie. Koszt usługi zależy m.in. od grubości ciętego wodą materiału, twardości, długości linii cięcia wodą, żądanej precyzji cięcia krawędzi, kształtu ciętego elementu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi realizacjami.

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

Aldeco: 32-085 Modlnica, ul. Ulubiona 19

Oddział: 32-540 Trzebinia, ul. Lipcowa 56B

©2017-2020 ALDECO

Wykonanie: MOQO