NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie wady ma blat ze spieku kwarcowego?

Spiek kwarcowy to materiał o świetnych właściwościach i atrakcyjnym wzornictwie, dlatego wykonane z niego blaty to jedna z najlepszych propozycji do kuchni, łazienki, salonu czy miejsca pracy. Pisaliśmy o licznych zaletach blatów ze spieków, jednak jak wszystko na świecie, również blaty z płyt wielkoformatowych mają cechy, które mogą zostać uznane za ich wady.

Pierwsza z nich to ich bardzo duże wymiary płyt, które mogą osiągać nawet 3240x1620 mm - choć dają ogromne możliwości aranżacyjne, to rozmiar wyprodukowanego blatu może stanowić pewne wyzwanie przy jego transporcie.

Spiek kwarcowych to materiał powstający z naturalnych składników mineralnych i w procesie produkcji nie zawsze jest barwiony w masie. Różnorodne wzory płyt są nanoszone tylko na ich górną powierzchnię. W przypadku niejednolitych płyt wzór nie jest więc kontynuowany w przekroju. Rozwiązaniem w tym przypadku jest zamówienie blatu z czołem doklejanym, który może imitować dowolną grubość blatu. Większość producentów oferuje już tzw. spieki produkowane w technologii Full Body Veining (żyłki w całej masie), które doskonale nadają się do obróbki krawędzi CNC.

KONTAKT

tel. biuro: +48 533 550 052

tel. produkcja: +48 533 550 054

e-mail: aldeco@aldeco.pl

©2017-2022 ALDECO

Wykonanie: MOQO